Jak wykorzystać Instagram do promowania Twojej firmy?

W dzisiejszym świecie media społecznościowe są zbyt popularne, aby zignorować ich siłę. Instagram jest teraz częścią życia wielu osób. Jeśli chcesz, by klienci rozpoznawali Twoją markę, czas założyć konto. Chcesz promować swoją firmę na Instagramie, ale nie wiesz, jak zacząć?

Instagram jest wszędzie

Instagram to portal społecznościowy z ponad miliardem aktywnych użytkowników. Jest to potężna usługa służąca do udostępniania oraz robienia zdjęć i filmów, która pozwala również następnie udostępniać je na innych platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Flickr i Tumblr.
Aplikacja dostępna jest właściwie wszędzie na świecie, a dzięki usłudze VPN oferowanej na przykład przez ExpressVPN, można korzystać z Instagrama bez ograniczeń terytorialnych. Wirtualna sieć prywatna szyfruje ruch sieciowy i przyznaje użytkownikowi nowy adres IP. Dzięki temu nie musisz obawiać się o dostęp nawet w krajach objętych cenzurą.

Jak zacząć?

Dostosuj treść do swoich zamierzonych odbiorców. Jako medium wizualne, Instagram może uzupełniać Twoje strategie marketingowe na Facebooku i reklamy na Twitterze. Oprócz możliwości udostępniania zastanów się, w jaki sposób zdjęcia i grafika mogą przyciągać odwiedzających. Zobacz, co robią najpopularniejsze marki na świecie, aby zoptymalizować przestrzeń na Instagramie.

Nie zapomnij użyć filtrów. Zdjęcia zrobione „w locie” często na pierwszy rzut oka wydają się mierne. Właśnie dlatego technologia filtrów na Instagramie pozwala przekształcić zdjęcia w świetnie wyglądające migawki, które przyciągają uwagę – co jest pierwszym krokiem do przekonania użytkowników do danego produktu. Zrozum swoich odbiorców. Możesz stworzyć najpiękniejsze treści na Instagramie na świecie, ale jeśli nie podobają się Twojemu docelowemu nabywcy, jaki jest sens? Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, kim są Twoi odbiorcy, i zastanów się, kim chcesz, aby byli. Ponieważ używasz Instagrama do celów marketingowych, musisz zastanowić się, czy są potencjalnymi nabywcami, czy mogą w jakiś sposób pomóc w budowaniu Twojej marki.

Jak więc dowiedzieć się więcej o swojej publiczności?

Wypróbuj Instagram Insights. Narzędzie oferuje kilka interesujących informacji (stąd nazwa) o osobach obserwujących i wchodzących w interakcje z Twoim kontem. Obejmują one:

  • Wyświetlenia: ile razy Twoja treść była wyświetlana
  • Zasięg: łączna liczba unikalnych kont, które wyświetlały fragment treści
  • Kliknięcia w witrynie: ile kliknięć otrzymał link w profilu biznesowym
  • Aktywność obserwujących: jak często Twoi obserwatorzy są aktywni codziennie na Instagramie
  • Wyświetlenia wideo: jak często oglądane były treści wideo
  • Zapisane: ile osób zapisało Twoje posty

Statystyki obejmują również informacje demograficzne, dzięki czemu możesz zobaczyć, skąd pochodzą Twoi obserwatorzy, ich wiek i płeć. Dzięki temu będziesz mieć mnóstwo informacji o swojej obecnej publiczności na Instagramie.

Instagram – ale co, jeśli chcesz przyciągnąć nowych obserwujących?

Jeśli chcesz odwołać się do nowych użytkowników Instagrama, musisz wiedzieć, co ich motywuje. Monitoruj Instagram pod kątem słów kluczowych, które są dla Ciebie ważne. Może to oznaczać hashtagi utworzone przez Ciebie lub Twoich konkurentów, lub inne opisy odnoszące się konkretnie do Twojej branży. Ważne jest, abyś wiedział, na co dobrze reagują użytkownicy Instagrama, abyś mógł sam stworzyć zwycięską treść. To sprawia, że ​​narzędzia społecznościowe, takie jak Mention, są niezbędnym oprogramowaniem marketingowym na Instagramie. Szukaj obrazów i stylów treści, które okazały się popularne, i rozważ stworzenie podobnych treści.

Organizuj konkursy

Najlepszym sposobem na uzyskanie interakcji od odbiorców jest poproszenie o nią. I jednym z najprostszych sposobów, aby to zrobić, są konkursy. Ludzie uwielbiają szansę na odpowiedź.
Łatwe konkursy na Instagramie obejmują:
• „Podpisz ten obraz”
• „Powiedz, kiedy …”
• „Co sądzisz o…”

Poproś odbiorców o kreatywność i upewnij się, że udostępniasz najlepsze odpowiedzi.
Aby łatwo śledzić odpowiedzi, upewnij się, że używasz unikalnego hashtaga dla każdej konkurencji.

Instagram – udostępniaj zdjęcia

Ciężko pracujesz, aby zbudować sieć swoich zwolenników, wiec chcesz ich utrzymać. Oznacza to okazywanie uznania, gdy sami publikują świetne treści. A kiedy udowodnisz, że słuchasz odbiorców i chcesz ich opinii, budujesz lepszy wizerunek swojej marki. Poproś fanów, aby udostępnili ich zdjęcia podczas korzystania z Twojego produktu. Rezultatem jest ogromna kolekcja bezpłatnych zdjęć marketingowych od największych fanów. Takie treści generowane przez użytkowników stanowią potężne poparcie dla przyszłych kupujących. Kiedy widzą, że inni ludzie kochają Twoje produkty, są bardziej skłonni do zakupu.

Użyj odpowiednich hashtagów

Hashtagi pomagają organizować i kategoryzować obrazy i treści wideo, aby łatwiej znajdować treści. To prosty sposób na oznaczenie treści, aby ułatwić jej znalezienie dla innych. Jak wybrać najlepsze hashtagi przeczytać można na przykład w artykule na stronie Spidersweb. Jeśli chcesz, aby ludzie znajdowali Twoje treści, musisz użyć hashtagów.
Nie przesadzaj: pięć dobrych hashtagów jest lepszych niż 25 losowych. Unikaj nadużywanych tagów: dodanie #love lub #instagood jest tak samo dobre, jak bezużyteczne.
Nie spamuj: dostosuj hashtagi do zdjęcia. Szybka wyszukiwarka Google wyświetli listę niszowych hashtagów według branży. Jeśli chcesz być bardziej kreatywny, zobacz, jakich hashtagów używają Twoi obserwujący. Jest to mądry sposób na znalezienie odpowiednich inspiracji.

Twórz piękne efekty wizualne

Publikowanie świetnych treści jest zawsze kluczowe dla marketingu w mediach społecznościowych. To sprawia, że ​​klienci angażują się w Twoją markę i sprawiają, że wracają po więcej. Newsweek uważa nawet, że ogromna ilość kiepskich zdjęć na Instagramie oznacza koniec prawdziwej fotografii. W innych sieciach społecznościowych może to oznaczać udostępnianie linków, publikowanie interesujących artykułów i rozpoczynanie rozmów. Na Instagramie są tylko obrazy i filmy. Cała sieć została stworzona, aby umożliwić ludziom udostępnianie swoich zdjęć. Wybierz motyw. Najlepsze konta na Instagramie mają zwykle motyw przewodni. Potrzebujesz czegoś, co inspiruje lub intryguje obserwujących, nie tylko same produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *