Jak zmienić swój blog w źródło generowania przychodów?

Jak zmienić swój blog w źródło generowania przychodów?

Jak zmienić swój blog w źródło generowania przychodów? Sposób, w jaki zdecydujesz się to zrobić, zależy od potrzeb Twojej firmy i docelowych klientów. Na przykład lokalna siłownia może zarabiać, oferując zajęcia online lub zostać partnerem w celu promowania produktów popularnej marki fitness. Księgarnia może założyć internetowy klub książki dla płatnych członków lub organizować wydarzenia autorskie z biletami za pośrednictwem transmisji na żywo. Jeśli oferujesz usługi B2B, strategia monetyzacji może obejmować kursy online, płatne webinaria lub konsultacje. Wszystko to może być wsparte treścią bloga. Dzięki odpowiedniej strategii monetyzacji Twój blog może wspierać finansowo Twój biznes i promować Twoją markę, generować nowe leady i budować trwałe relacje z klientami. Jeśli nie masz pewności, czy zarabianie na swoim blogu jest dla Ciebie, spróbuj zadać sobie następujące pytania:

 • Czy regularnie publikuję wysokiej jakości treści na blogu?
 • Co tak naprawdę oznacza zarabianie na blogu dla mojej firmy?
 • Jakie produkty lub usługi online mogę zaoferować w mojej niszy? Niezależnie od branży, Twoja strategia musi mieć dopasowana dla Twojej firmy, aby była skuteczna.

Jak zmienić swój blog w źródło generowania przychodów? 1. Opracuj strategię zarabiania na blogu

Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu, najpierw musisz wiedzieć, jak odpowiednio to zaplanować. Musisz stworzyć strategię monetyzacji. Taki wgląd pozwoli zaplanować Ci dalszą strategię marketingową, zanim jeszcze stworzysz treści. Twoja strategia zarabiania powinna być ściśle powiązana z ogólną strategią dotyczącą treści. Pomoże to upewnić się, że zarówno produkt, jak i zawartość bloga są zgodne z ogólną tożsamością marki. Dodatkowo, jeśli chcesz używać swojego bloga do promowania tego produktu, będzie to o wiele łatwiejsze, jeśli Twoje treści i produkt są już spójne. Innymi słowy, Twoja strategia musi mieć sens dla Twojej firmy i Twoich klientów. Trzymaj się takiego, który jest zgodny z tożsamością Twojej marki i rozwiązuje rzeczywiste problemy, których mogą doświadczać Twoi Klienci.

 1. Nisza: Jaka jest Twoja specjalizacja w branży? Co sprawia, że ​​Twój punkt widzenia jest wyjątkowy? Utrzymuj swoje produkty i usługi (i cały blog) w zgodzie z tożsamością marki, pozostając wiernym swojej dziedzinie ekspertyzy. Może to nie tylko pomóc w zbudowaniu bardziej spójnej strategii treści — ułatwiając tym samym korzystanie z bloga do promowania produktów. Może również być przydatna w nabraniu popularności w Twojej medialnej przestrzeni, ponieważ czytelnicy będą postrzegać Cię jako zaufanego eksperta.
 2. Odbiorcy: pomyśl o swoich głównych klientach, ich tła, stylu życia i zainteresowaniach. Twój produkt lub usługa powinny nie tylko służyć ich potrzebom i zainteresowaniom, ale także strategia promocji powinna przemawiać bezpośrednio do nich. Na przykład, czy większość Twoich Klientów jest skupiona na rodzinie? Następnie zastanów się nad tworzeniem treści na blogu wokół swojego produktu, które przemawiają do tego zainteresowania. Rozmawiając z odbiorcami w temacie ich zainteresowań, możesz zbudować z nimi silniejszą relację i skuteczniej sprzedawać siebie i swoje produkty.
 3. Prezentacja: Wykorzystaj to, czego dowiedziałeś się o swojej niszy i odbiorcach, i zadaj sobie pytanie: Co sprzedam? Jak zaspokoić potrzeby mojego Klienta? W jaki sposób dotrzeć do mojego Klienta? Te pytania mogą wydawać się oczywiste. Jednak ważne jest ustalenie, tego co sprzedajesz, dlaczego i jak pomoże Ci sprawić lepsze wrażenie na Kliencie. W ten sposób możesz tworzyć dopasowane, atrakcyjne treści na blogu, które zachęcają docelowych klientów do zakupu.
 4. Etapy zakupu: Jedną z głównych funkcji Twojego bloga jest zwiększanie ruchu i przyciąganie nowych użytkowników do Twojej witryny. Skuteczne treści mogą zachęcić tych odwiedzających do kupna Twoich produktów. Zastanów się, jakiego rodzaju informacji mogą potrzebować ci nowi Klienci na każdym etapie swojej zakupu (świadomość, rozważanie, decyzja i nie tylko). Upewnij się, że piszesz treści przyjazne SEO, które poprowadzą ich przez ich etapy zakupu.
 5. Promocja: Upewnij się, że masz dużą aktywność na wszelkich platformach społecznościowych, z których mogą korzystać Twoi docelowi klienci. Możesz używać tych platform do budowania relacji i promowania swoich treści, produktów lub usług. Zastanów się również nad publikowaniem blogów gościnnych, reklam i marketingu e-mailowego do swojej strategii promocyjnej.

Jak zmienić swój blog w źródło generowania przychodów?

Jak zmienić swój blog w źródło generowania przychodów? 3 sposoby, aby Twój blog generował dodatkowe przychody

Poniżej znajdują się trzy przykłady tego, jak możesz wykorzystać swojego bloga do zyskania dodatkowych źródeł przychodów dla swojej firmy.

1. Twórz i sprzedawaj kursy online

Jesteś ekspertem w swojej niszy. Czy jest lepszy sposób na dzielenie się tą ciężko zdobytą wiedzą, niż edukowanie innych? Niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność B2B, czy B2C, możesz używać swojego bloga do promowania płatnych kursów online. Kursy budują Twoją markę i wspierają ją finansowo. Pełny kurs online składa się zazwyczaj z wielu lekcji, z których każda obejmuje jeden temat w ramach większego przedmiotu. W przypadku bardziej szczegółowych przedmiotów, które wymagają tylko jednej lekcji, możesz również oferować płatne webinaria lub sesje szkoleniowe, które zazwyczaj odbywają się jednokrotnie. W tym artykule wszystkie te formy nauczania będziemy nazywać „kursami”. Jakie problemy mogą próbować rozwiązać Twoi docelowi odbiorcy, gdy czytają Twojego bloga? Jakie pytania zadają? Twórz kursy dotyczące tych zagadnień, aby stać się najlepszym źródłem informacji dla odbiorców. Kursy online mogą być cennym źródłem generowania przychodów. Na przykład, gdy:

 • Ustanawiają Twój biznes jako zaufane treści.
 • Możesz je sprzedawać, o ile informacje są aktualne.
 • Zmieniaj ich przeznaczenie materiałów szkoleniowych na infografiki, posty na blogu, e-booki i nie tylko.
 • Możesz je promować wspólnie z innymi kursami. Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem studia jogi i aktywnego bloga. Ponieważ medytacja i praca z oddechem są podstawą jogi, decydujesz się docenić swoich Klientów i ich zajęcia, opracowując wprowadzające 4-godzinne warsztaty na temat podstaw medytacji. Zarówno członkowie, jak i osoby niebędące członkami, mogą uczestniczyć za rozsądną opłatą.

Twój blog może być doskonałą platformą do promowania tego warsztatu medytacyjnego. Na przykład możesz napisać post o niektórych historycznych elementach medytacji i jej związku z jogą. Następnie na końcu posta zamieścić wezwanie do działania (Call-To-Action) dotyczące 4-godzinnych warsztatów, oraz link do strony docelowej z informacjami o rejestracji i płatnościach.

2. Zostań partnerem podobnej marki

Marketing afiliacyjny to model marketingowy, w którym firma wynagradza partnera za promowanie swojej marki w sposób, który generuje leady lub sprzedaż. Może to obejmować prowizję na podstawie procentu sprzedaży, premie za posty na blogu, opłatę ryczałtową itp. Wiele firm jest podmiotami stowarzyszonymi w programach partnerskich innych marek. Na przykład marka finansów osobistych i mała firma FinanceBuzz publikuje treści na szeroki zakres tematów. Od recenzji i porównań kart kredytowych po artykuły o aplikacjach inwestycyjnych i rynku umów krótkoterminowych. Są również podmiotem stowarzyszonym w programach partnerskich innych marek, w tym Chase, Ibotta, Stash i Robinhood.

Jak więc ta opcja generowania przychodów może działać u Ciebie, w Twojej firmie i na Twoim blogu? Wróćmy przykładu ze studia jogi. Wielu uczniów prosi zaufany zespół studia jogi o zalecenia dotyczące najlepszego sprzętu do jogi, czy to maty, ręcznika, stroju do jogi itp. Jako partner stowarzyszony z markami sprzedającymi ten sprzęt do jogi, możesz oferować recenzje różnych produktów na blogu swojego studia jogi, podając swój link partnerski w poście. Jeśli jeden z Twoich studentów zdecyduje się na zakup któregokolwiek z tych produktów, o których umiejętnie podałeś informacje, Twoje studio jogi otrzyma prowizję. Program partnerski każdej marki ma swoje unikalne kryteria, ale ogólna struktura jest zasadniczo taka sama.

Brzmi to podobnie do bycia „influencerem”. Podstawowa różnica tkwi w strukturze rekompensaty. Influencerzy zazwyczaj otrzymują z góry stałą wypłatę za pisanie, promowanie produktów lub usług marki. Niezależnie od tego, czy w wyniku swoich wysiłków generują leady, czy sprzedaż. Natomiast partner afiliacyjny otrzymuje stałą wypłatę tylko wtedy, gdy jego wysiłki rzeczywiście przynoszą rezultat.

Jak zmienić swój blog w źródło generowania przychodów?

3. Zaoferuj płatną subskrypcję na treści premium

Oferowanie treści premium Klientom opłacającym subskrypcję to kolejny sposób, w jaki niektóre firmy generują dodatkowe przychody. Większość ludzi wie, jak działa struktura biznesowa studia jogi. Osoba wchodzi do studia fizycznego i albo płaci za zajęcia, albo ma członkostwo, które daje jej dostęp do serii zajęć po obniżonej cenie. Aby rozszerzyć źródła generowania przychodów w sposób zgodny z ich celem i wizją, wiele studiów jogi oferowało płatną subskrypcję po obniżonej stawce. Dawała ona ludziom dostęp do różnych zajęć online, w tym zajęć bardziej edukacyjnych. Niektóre studia oferowały odpłatne zajęcia na takie tematy, jak zdrowe odżywianie, jak odstresować się w stresujących czasach, jama i nijama itp.

Mając na uwadze ten przykład, zastanów się, jak oferowanie płatnej subskrypcji lub członkostwa może działać w Twojej firmie. Jeśli oferujesz usługę, być może oferujesz płatny kurs certyfikacyjny — lub serię kursów — związanych z tą usługą. Jeśli jesteś firmą skoncentrowaną na produkcie, być może rozważysz zaoferowanie płatnej opcji dostępu do pewnej liczby konsultacji związanych z używaniem tego produktu. Możliwe, że jeśli od jakiegoś czasu dodajesz treści do swojego bloga. Masz już obszerne treści, które można zebrać w obszerny kurs. A na końcu postów na blogu związanych z treścią kursu możesz zoptymalizować call to action.  Pomoże to promować kursy i przekazać jego wartość czytelnikowi.

Jak zmienić swój blog w źródło generowania przychodów? Użyj swojego bloga, aby stworzyć źródło przychodów

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się oferować płatne warsztaty, zostać partnerem innej firmy, czy zaoferować płatne członkostwo lub subskrypcję dostępu do najlepszych treści. Możesz użyć swojego bloga, aby rozwijać swoją markę i generować przychody. Treść Twojego bloga jest kluczowym elementem każdej strategii monetyzacji. Przyciąga nowych klientów, mówi im o Twojej niszy, Twojej firmie i tym, co masz do zaoferowania. Prowadzi ich przez podróż zakupową. Jednak tworzenie świetnych treści nie jest łatwe. Upewnienie się, że wszelkie publikowane przez Ciebie treści promujące Twoją ofertę są jasne, przekonujące i konstruktywne, mogą wymagać wyjątkowych umiejętności. Dowiedz się więcej o usprawnianiu tworzenia treści z pomocą profesjonalnego zespołu pisarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *