Ostateczny poradnik do marketingu treści na rozpoczęcie działalności (podsumowanie eksperta)

kuratorstwo treści content marketing słowa kluczowe

Strategia marketingu treści wystarczy, aby każdego założyciela firmy na rozpoczęcie działalności przyprawić o zawrót głowy. Jest tak wiele do rozważenia:

Jakie treści powinieneś tworzyć? Na jakich kanałów medialnych powinieneś korzystać? Czy powinieneś zacząć od bloga, czy najpierw zainwestować w treści ułatwiające sprzedaż? Czy potrzebujesz Tik Tok? Wybory wydają się być nieskończone.

Wszyscy wiemy, że marketing Twojego pierwszego produktu lub usługi jest ogromnym priorytetem. Ale docieranie do idealnych klientów i tworzenie treści bez solidnej, długoterminowej strategii jest dużym błędem. Bez określenia celu, kierunku i sposobu na osiągniecie sukcesu, twoje wysiłki pójdą na marne.
Ale treść jest bez wątpienia ukoronowaniem strategii marketingowej każdej marki w Internecie. 

W tym miejscu wkraczamy w ramy strategii treści dla rozpoczynających działalność. Ten poradnik — pełen przydatnych spostrzeżeń i porad od treści marketingowych i SEO — krok po kroku zaoferuje dogłębne informacje i wskazówki dotyczące marketingu dla zespołów rozpoczynających działalność. Dowiesz się, jak planować, rozwijać i mierzyć swoje postępy, abyś był jak najbardziej skuteczny.

Czy przy rozpoczęciu działalności potrzebujesz marketingu treści i dlaczego?

Marketing treści to opłacalny sposób budowania świadomości marki zarówno dla zakładających działalność, jak i przedsiębiorstw. Poprzez optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO) łączy Twoją nową działalność z potencjalnymi klientami poprzez dzielenie się cennymi informacjami. W związku z tym może stać się niezwykle potężnym sposobem generowania ruchu w witrynie. I zwiększenia ilości potencjalnych klientów — nawet jeśli nigdy wcześniej nie słyszeli o Twojej firmie.

Powiązane płatne działania reklamowe, takie jak ukierunkowane wyszukiwanie i reklamy w mediach społecznościowych, to doskonały sposób na znalezienie określonych odbiorców — i mogą mieć znaczący krótkoterminowy efekt. Jednak to treści organiczne, przewodniki i marketing treści wideo mają znacznie dłuższy efekt. Mogą potencjalnie przyciągać ruch w Twojej firmie przez lata.

Marketingu treści nie da się pominąć. Nawet jeśli przyciągniesz odwiedzających za pośrednictwem reklam, bez jakiejś treści, która jest znacząca bardzo mało prawdopodobne, abyś był w stanie zbudować znaczący biznes.

Ale co z firmami przed ich uruchomieniem lub na wczesnym ich etapie?


Czy korzystać z marketingu treści, jeśli dopiero zaczynasz swoją działalność lub jeszcze nie wszedłeś na rynek?

Krótko mówiąc, tak – marketing treści z pewnością może przynieść korzyści. Blogi, serwisy społecznościowe, filmy i powiązane treści mogą stanowić dobry grunt dla testów. Badacze i marketerzy mogą wykorzystywać marketing do mierzenia zainteresowania odbiorców ich produktami i usługami, otwierając rozmowy z rynkami docelowymi i uzyskując informacje zwrotne. Jednocześnie na wczesnym etapie może koncentrować się na wyznaczaniu punktów odniesienia i osiąganiu pierwszych kamieni milowych.

Być może zastanawiasz się, od czego zacząć w takim przypadku?

Tworzenie głównej myśli poprzez współpracę z ekspertami z branży może być jednym ze sposobów na rozpoczęcie działań w zakresie marketingu treści. Poza tym treści na niższym kanale przekazu, takie jak badania wyrywkowe (zwłaszcza w B2B), są zwykle bardzo korzystne na tym etapie, zarówno dla zespołów marketingu, jak i sprzedaży.

Zarówno nowe fimy na wczesnym, jak i na późniejszym etapie mogą również korzystać z marketingu treści w bardziej tradycyjny sposób. Rozwijając listy mailingowe, przyciągając stałych odwiedzających i rozwijając społeczność są w stanie pozyskać nowych klientów.

Tworzenie treści, które tworzą wszyscy inni, nie sprawi, że zostaniesz zauważony. Myśl poza schematami.

Decydowanie, czy zainwestować w marketing treści dla swojej nowej firmy

Kluczem do przekonania swojego CEO, inwestorów lub zarządu inwestycji w marketing treści dla Twojej nowej działalności jest bycie transparentnym. Nie tylko musisz bardzo jasno określić korzyści płynące z marketingu treści i dokładnie pokazać, jak zdefiniujesz i osiągniesz sukces. Jednocześnie będziesz musiał również wyznaczyć swoje realistyczne oczekiwania.

Na przykład inwestorzy w nowych firmach działających w bardzo wąskiej niszy mogą zauważyć, że po prostu nie ma wystarczającego zainteresowania na ich (transakcyjne) słowo kluczowe. Więc pytają, po co zawracać sobie głowę?

Rzeczywistość jest taka, że ​​czasami trzeba zbudować świadomość i popyt na swój produkt, tak jakby był na pierwszym miejscu. Marketing treści może Ci w tym pomóc.

W tym miejscu wkraczają treści z najwyższej półki (top-of-the-funnel) i SEO. Zakładający działalność, którzy mierzą się z tym wyzwaniem, również odkrywają, że przyciągają hiper skierowany na swój cel ruch w sieci swoimi treściami – co oznacza, że ​​wkrótce mogą stworzyć swoją niszę.

Jednocześnie nie można oczekiwać, że marketing treści odniesie z dnia na dzień sukces dla Twojego nowej firmy. Wymaga to planowania, czasu, cierpliwości i ciężkiej pracy.

Kiedy po raz pierwszy zaczniesz pracować nad zwiększeniem ruchu organicznego, stracisz pieniądze, ale jest to kanał, który się rozwija.

Gdzie powinieneś rozpocząć się swoją działalność?


Treści, które tworzysz zależą od wielu czynników, w tym celów firmy, potrzeb odbiorców (więcej na ten temat w dalszej części tego przewodnika), oraz umiejętności zespołu.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że możesz zacząć od dowolnego rodzaju treści, jeśli będą one wartościowe dla Twoich klientów, oraz osiągną Twoje cele biznesowe.

W nowej działalności masz naprawdę świetną okazję do ustrukturyzowania treści, aby wywrzeć duży wpływ. Równoważąc w treściach poziom świadomości i treści o wysokiej intencji.

Te pierwsze ustanawiają Twój autorytet, podczas gdy te drugie pomagają przekonać tych, którzy są bliżej podjęcia decyzji o zakupie.

Później możesz zdywersyfikować swoje treści i rozpowszechniać je na różnych platformach. Bardziej szczegółowo omówimy w dalszej części tego poradnika.

Jakie rodzaje treści może tworzyć nowa działalność?


W świecie Internetu można odnaleźć wiele różnych treści. Naprawdę nie ma ograniczeń co do rodzajów, które możesz tworzyć — tylko Twój budżet i wyobraźnia mogą Cię powstrzymać. Jednak większość tradycyjnych planów marketingu skupia się na następujących rodzajach treści:

Artykuły na blogu


Artykuły świetnie nadają się do rozpoczęcia rozmowy; pozycjonowanie dyrektora firmy jako lidera w tworzeniu pomysłów; dzielenie się informacjami z otwartą publicznością; ogłaszanie premier i aktualizacji produktów; odpowiadanie na pytania; podkreślanie kultury firmy i członków zespołu… lista jest długa.

Możliwość sprzedaży


Środek lejka sprzedażowego może być wykorzystywany do wspierania zespołu sprzedaży w odpowiadaniu na często zadawane pytania, demonstrowaniu wiedzy o produkcie i procesach, ułatwianiu wdrażania klientów — i wielu innych. Tworzenie tego rodzaju treści to również świetny sposób na lepsze powiązanie działań sprzedażowych i marketingowych oraz nawiązanie silniejszej więzi z tymi dwoma powiązanymi, ale odrębnymi obszarami.

Studium przypadku


Studium przypadku jest zawsze przydatne i często jest atutem typu make-or-break, które pomagają Twoim potencjalnym klientom zdecydować, czy chcą z Tobą współpracować. Ma szczególne znaczenie w marketingu treści B2B, gdzie zespoły korporacyjne muszą zobaczyć historię i zrozumieć, w jaki sposób Twój produkt lub usługa służyły innym na podobnej pozycji.

Darmowe prezenty (Lead Magnets)


Gated Content — czyli treść wymagająca adresu e-mail (lub/i innych danych kontaktowych) przed pobraniem — może służyć do powiększania segmentowanych list e-mailowych. Skuteczne darmowe prezenty (poradniki, studia przypadków, infografiki, filmy, oficjalne dokumenty itp.) są cennym zasobem dla nowych firm zajmujących się marketingiem treści, którzy chcą zbudować listę mailingową.

Marketing e-mailowy


Po utworzeniu list za pomocą Gated Contents, dobrze umiejscowionych wezwań do działania i reklam ważne jest, aby dbać o swoich odbiorców i przekształcać ich w potencjalnych klientów. Możesz dostarczać swoje wiadomości, wyświetlenia i wartości prosto do skrzynek odbiorczych swoich obserwujących, co jest doskonałą okazją do tworzenia różnych treści dla różnych segmentów odbiorców na różnych etapach lejka marketingowego. Twoim celem jest przechodzenie ludzi z jednego etapu do drugiego, aż staną się płacącymi klientami.

Pamiętaj, że ci, którzy dbają o Twoje treści na tyle, aby podać Ci swój adres e-mail, są w już jakiś sposób zaangażowani w Twoją nową działalność, wykorzystaj tę szansę.

Treści w mediach społecznościowych


Media społecznościowe to solidna gałąź marketingu treści. To świetne miejsce do dystrybucji treści, zbierania opinii i bezpośredniej rozmowy z klientami.

Podcasty


Lojalni odbiorcy podcastów nie mogą zostać zignorowani. Jest coś wielkiego w zdobywaniu zwolenników, którzy chcą usłyszeć Ciebie. Chociaż tematy mogą być tak różnorodne, jak podpowiada wyobraźnia, możesz również dzielić się produktami i pomysłami z tą grupą potencjalnych klientów. Pamiętaj jednak, że masz ich lojalność i zaufanie, więc traktuj ich dobrze.

Filmy


Idealne dla objaśnień, pomysłów na produkty, aktualizacji funkcji, filmów są doskonałym źródłem aktywności potencjalnych Klientów dla marek. YouTube to druga po Google najpopularniejsza wyszukiwarka w Internecie. W związku z tym treści wideo mogą również zwiększyć Twoje wysiłki SEO, zwiększając ruch organiczny.

Wraz z rozwojem technologii prawdopodobnie zobaczymy również więcej form marketingu treści w wirtualnej rzeczywistości, rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości mieszanej.

Marketing treści dla nowych działalności B2B i B2C xx

 

Chociaż zasady marketingu treści biznesu do biznesu (B2B) i biznesu do klienta (B2C) są w dużej mierze takie same, charakterystyka odbiorców i preferowane kanały mogą się różnić. Nie ma twardych i szybkich zasad — ale oto, co musisz wziąć pod uwagę:

B2B odbiór marketingu treści:

 • Cykle sprzedaży mają tendencję do bycia wolniejszymi, z wieloma uczestnikami
 • Wartość przede wszystkim (choć nie tylko) wynika z praktycznych i edukacyjnych treści. Dowód, że działają w swojej przestrzeni (np. studium przypadku)
 • Może używać języka z danej branzy/żargonu.
 • Małe prawdopodobieństwo kupna bezpośrednio od Twojej firmy w mediach społecznościowych
 • Rozwiązuje problemy w działaniu firmy, ale także ma własne cele
 • Może być potrzeba uzasadnienia kupna przełożonym
 • Często trzeba pomyśleć czy inwestycja się zwróci
 • Ma konkretne terminy i cele do zrealizowania
 • Może cenić szybkość i klarowność informacji ponad niskie koszty

B2C odbiór marketingu treści:

 • Bardziej prawdopodobne do kierowania się emocjami przy podejmowaniu decyzji o zakupie
 • Kupowanie pod wpływem impulsu i proces sprzedaży zazwyczaj trwa krócej, jednak zależy to też od typu produktu/usługi
 • Bierze pod uwagę indywidualne potrzeby, lub potrzeby członka rodziny
 • Szuka przyjemnych treści i łączy je z wartościowy i edukacyjnymi informacjami
 • Bardziej prawdopodobne zaangażowanie związane z produktem w mediach społecznościowych
 • Ceni rekomendacje od znajomych
 • Musi zaufać, że produkt lub usługa są zgodne z zapewnieniami (zapewnienia od innych osób)
 • Obsługa Klienta jest priorytetem
 • Często oczekuje się od marki bycia innowacyjnym i kreatywnym w marketingu treści

Niezależnie od tego, czy piszesz dla odbiorców B2B, czy B2C, musisz dokładnie przemyśleć swoje główne tematy.

9 kroków do zbudowania struktury strategii treści dla Twoj nowej działalności:

Budowanie strategii nie powinno być powodem do stresu. W rzeczywistości strategia zapewnia przejrzystość i koncentrację w ogólnym biznesplanie.

Oto kroki, które zalecamy wykonać:

1. Dopasuj treści do swojego modelu biznesowego


Nic nie jest ważniejsze niż budowanie strategii marketingu cyfrowego, która pasuje do modelu biznesowego startu.

Jeśli Twoje treści nie wspierają Twojego modelu biznesowego, to tylko marnujesz czas.

Przy rozpoczęciu działalności, Twoja strategia marketingu treści musi również służyć jako mapa drogowa dla Twojej firmy. Powinieneś najpierw pomyśleć o:

W jakiej sytuacji jesteś
Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie swojej obecnej sytuacji:

Zespół: Z kim pracujesz? Czy są jakieś luki w umiejętnościach? Czy będziesz musiał zatrudnić lub zlecić pracę?
Przychody: Jaki jest Twój miesięczny dochód cykliczny (Monthly Recurring Revenue)?
Budżet: jaki jest Twój budżet marketingowy na następny kwartał?
Konkurencja: Z kim się mierzysz? Co mogą zapewnić, czego Ty nie możesz i na odwrót? Co sprawia, że ​​Twoja oferta jest najlepsza dla Twojego rynku docelowego?
Cennik: Czy spełniasz oczekiwania rynku? Czy jesteś za tani lub za drogi?
Marketing: Co jest na miejscu? Co do tej pory działa? Co należy poprawić lub usunąć? Jakie cele wyznaczyłeś?
Zanurz się głęboko i naprawdę zrozum, w jakiej sytuacji jest Twoja firma. Tylko w ten sposób można mieć realistyczne oczekiwania na przyszłość.

Gdzie chcesz być
Teraz, gdy dobrze rozumiesz wydajność i status swojej firmy, możesz wyznaczać osiągalne cele. Twoje cele biznesowe będą stanowić podstawę Twojego planu treści marketingowych. Bez nich będziesz pływał jak łodzią bez steru.

Twoimi celami powinny być:

Jasność: Co chcesz osiągnąć?
Realistycznie: czy możesz je osiągnąć w oparciu o aktualne testy porównawcze, zasoby i zestaw umiejętności?
Limity: Jakie są twoje terminy? Ile zasobów użyć w tej sytuacji?
Wymierzenie: jakie są Twoje kluczowe wskaźniki wydajności i metryki?
W ostatnim punkcie musisz zacząć od ustalenia, jak wygląda sukces. Jeśli chcesz zwiększyć przychody o 30%, wiele polubień posta na blogu Ci nie pomoże. Ale wyświetlenia na stronie sprzedaży o wysokiej skuteczności z mediów społecznościowych już tak. Ustaw odpowiednio swoje metryki, upewniając się, że Twój zespół wie, co musi osiągnąć.

2. Lepiej poznaj, zrozum swoich docelowych odbiorców


Szczerze mówiąc, wszystkie świetne treści będą bezużyteczne, jeśli nie znasz swoich odbiorców. Dlatego konieczne jest zrozumienie celów, problemów i zastrzeżeń swoich klientów.

Zacznij rozmawiać ze swoimi odbiorcami


Nawet (a może — zwłaszcza) marketingowcy mogą skorzystać na udziale w rozwoju i badaniach klientów, ponieważ pomaga to zrozumieć, jakie treści należy tworzyć. Czas przeprowadzić badania i uzyskać dobre połączenie informacji ilościowych i jakościowych. Oprócz przeprowadzania ankiet i przeglądania analiz powinieneś również rozmawiać bezpośrednio ze swoimi klientami (lub potencjalnymi klientami). Wywiady, grupy dyskusyjne i kwestionariusze sprawdzają się w tym celu.

Poświęć czas na odkrywanie, angażowanie i udostępnianie społeczności i miejsc, w których spotykają się Twoi odbiorcy. Możesz poznać i wykorzystać ich język i identyfikować możliwości treści, których nie znajdziesz w treści słów kluczowych.

Możesz również tworzyć wizerunki kupujących, które mogą być wykorzystane do skoncentrowania działań treści marketingowych w przyszłości.

Treści nowych działalności powinny koncentrować się na właściwych klientach, którzy kupią i pozostaną klientami. Tworząc strategię treści, skup swoje działania wokół najlepszych klientów, rozmawiaj z nimi i pomóż rozwiązać ich problemy.

3. Wybierz słowa kluczowe i dobrze je wykorzystaj

Nowe działalności na wczesnym etapie powinny koncentrować się na optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych (Search Engine Optimization) , a nie na czymkolwiek innym. Dobrą wiadomością jest to, że gdy już wiesz, jakiego języka używają Twoi potencjalni klienci i zrozumiesz ich problemy, będziesz miał środki, aby jak najlepiej wykorzystać pisanie treści SEO (Search Engine Optimization)

I ważne jest to, że treści narzędzi SEO pokazujące jak dobrze Twój tekst jest zgodny z zaleceniami SEO na podstawie 10 najlepszych stron w rankingu dla danych słów kluczowych w danej lokalizacji.

Przeprowadzanie badań słów kluczowych


Zanim zaczniesz tworzyć kolejną treść, powinieneś usiąść i zbadać swoje słowa kluczowe. Można je podzielić na:

Główne słowa kluczowe

Twoje podstawowe słowa kluczowe powinny mieć równowagę między dość dużą liczbą wyszukiwań a ich niższą trudnością w regionie docelowym. To da ci największą szansę na sklasyfikowanie dla wartościowych słów kluczowych. Pamiętaj, że nowej działalności może być trudniej konkurować z uznanymi stronami internetowymi. Skoncentruj się więc na tych niszowych słowach i wykorzystaj swoją wiedzę za pomocą niszowych treści i słów kluczowych.

Skup się na słowach kluczowych typu long-tail i mid-tail (tj. frazy kluczowe), a nie ogólnych terminach nagłówkowych (słowa kluczowe z jednym lub dwoma słowami), o ile nie są one zbyt konkurencyjne (trudno je sklasyfikować zgodnie z danymi). Dzieje się tak, ponieważ słowa kluczowe z typu long-tail lepiej pokazują, czego szuka dana osoba. Na przykład:

Wrocław (termin główny)
Słowo kluczowe „Wrocław” będzie miało dużą liczbę wyszukiwań, ale osoby, które go wyszukują, mogą szukać różnych rzeczy: historii, jedzenia, miejsc noclegowych itp. Dlatego nie jest to przydatne słowo do wskazania samodzielnego, ponieważ nie pokazuje, czego naprawdę chcą Twoi odbiorcy.

Hotele rodzinne w Wrocław (long-tail)
Jako że to słowo kluczowe typu long-tail jest znacznie bardziej wiadome, co zamierza zrobić osoba wyszukująca. Optymalizacja treści pod kątem tego słowa kluczowego zapewni dotarcie do odpowiednich odbiorców.

Słowa kluczowe powiązane semantycznie

Te słowa i wyrażenia pomagają wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest Twój artykuł. Idąc za powyższym przykładem, pomyśl o „wygodnych łóżkach”, „ze śniadaniem”, „all-inclusive” itp. Narzędzia takie jak SEO mogą Ci pomóc, sugerując semantycznie powiązane słowa kluczowe w tekście i treści.

Wybór właściwych słów kluczowych
Jeśli utkniesz w poszukiwaniu pomysłów na słowa kluczowe, które powinieneś wybrać. Zaleca rozpoczęcie od kilku łatwiejszych opcji, np. słów kluczowych typu long-tail.

Korzystanie z narzędzi do badania słów kluczowych

Narzędzie do badania słów kluczowych jest dobrym miejscem, aby zacząć. Po prostu wprowadź temat, aby rozpocząć, a narzędzie wygeneruje karty z powiązanymi podtematami. Wyświetli pytania, mapy myśli, różne nagłówki i powiązane wyszukiwania pełne trafnych pomysłów. Możesz także użyć do analizy określonych witryn konkurencji.
Narzędzia SEO: Pomagają sprawdzić, jaką liczbę wyszukiwań uzyskuje słowo kluczowe, jaka jest trudność słowa kluczowego i jakie są alternatywne powiązane frazy. Użyj tego narzędzia, aby zbudować słowa kluczowe typu long-tail dla swojego planu treści.
Patrząc na nasze poprzednie przykłady: „Hotel Wrocław” uzyskują 9.9 tysiąca wyszukiwań miesięcznie w samych Polsce, ale przy trudności słowa 74. Jeśli nie jesteś gigantyczną siecią hoteli o bardzo silnej obecności w Internecie, możesz chcieć dążyć do czegoś bardziej osiągalnego.

Z drugiej strony, „booking Wrocław” uzyskuje 4400 wyszukiwań miesięcznie w Polsce, ale znacznie łatwiej jest je ustawić w rankingu, gdy przy trudności słowa 38.

poradnik marketing treści hotel wrocław

Jak osiągnąć wyniki SEO, gdy zaczynasz od zera?

Skup się na realistycznych słowach kluczowych. Hasła o dużym natężeniu odwiedzin generalnie są zbyt konkurencyjne. Najpierw skoncentruj się na realistycznych słowach kluczowych o dużej intencji, a następnie wspinaj się w górę lejka sprzedażowego”.

4. Pomóż swoim odbiorcom osiągnąć swoje cele


Jednym z kluczowych sposobów, w jaki możesz najlepiej zaprezentować swoje treści odbiorcom docelowym, jest oferowanie rozwiązywania problemów, które próbują przezwyciężyć.

Z jakimi problemami borykają się ludzie z mojej branży?
Co nie pozwala im spać w nocy?
Co pomimo tych problemów starają się osiągnąć? W tym samym czasie powinieneś mówić o tym, co znasz.

Ponadto powinieneś rozważyć, które problemy pominąć.

Skup się na tematach, w których możesz pokazać, w jaki sposób Twój produkt/usługa rozwiązuje problemy klientów.

Kiedy już zbierzesz te główne pomysły, będziesz miał mocny punkt wyjścia do tworzenia naprawdę znaczących treści.


5. Bądź kreatywny dzięki swoim pomysłom


Chociaż badanie słów kluczowych JEST ważne, nie jest to jedyne źródło pomysłów na treści. Pamiętaj, że wywiady z klientami, opinie, aktualizacje produktów i wiedza wewnętrzna są ważne

Niektóre z tych źródeł pomysłów na treści obejmują:

 • Informacje pochodzące od zespołów ds. sprzedaży, CSM i zespoły zarządzania kontem
 • Recenzje i prośby o obsługę klienta
 • Trendy branżowe i najważniejsze publikacje
 • Analiza konkurencji
 • Wydarzenia branżowe
 • Fora, czaty i inne centra społeczności
 • Aktualizacje i wydania produktów
 • Liderzy pomysłów w Twojej branży
 • Punkty informacyjne

Chodzi też o bycie spontanicznym:

Zostaw czas na planowanie na nowe pomysły, które mogą się pojawić w każdej chwili.

6. Zdecyduj się na kanały dystrybucjiIstnieją dziesiątki sposobów na dotarcie do potencjalnych klientów, budowanie świadomości marki i dystrybucję treści. Wiele nowych działalności skupia się na jednym lub dwóch z następujących rodzajów treści:

 • Tworzenie listy adresów e-mail subskrybentów
 • Tworzenie wartościowych postów w mediach społecznościowych
 • Blogowanie
 • Marketing wideo
 • Angażowanie się w influencer marketing
 • Podcasty
 • Tworzenie darmowych prezentów (lead magnets), takich jak poradniki, białe księgi i infografiki
 • I wiele więcej.

  Ale musisz być selektywny podczas budowania ram strategii treści dla swojej nowej działalności. Ograniczone zasoby, które musisz skierować na kanały, w których
  Twoi widzowie spędzają już większość czasu.

Na szczęście istnieje wiele źródeł online, które mogą pomóc w ustaleniu, które kanały najprawdopodobniej pomogą Ci zbudować skuteczną strategię marketingu treści, która jest ściśle dostosowana do potrzeb Twojej firmy i odbiorców.

Jak pisaliśmy wcześniej, Twoje treści będą żyły i umierały dzięki Twojemu wyborowi promocji i dystrybucji. W swoim planie powinieneś pomyśleć o:

 • Kanałach wewnętrznych. Własne kanały dystrybucji treści, w tym strony w mediach społecznościowych, witryny internetowe i listy mailingowe, będą miały kluczowe znaczenie dla Twojej marki i wiadomości.

 • Kanał innej firmy. Równie ważne jest, aby pamiętać o innych opcjach kanału:

 • Wypracowane media. Należą do nich posty udostępnione przez odbiorców, publikacje dziennikarskie, witryny z recenzjami i inne bezpłatne treści publikowane przez osoby trzecie.

 • Płatne media. Płatne opcje obejmują wiele rodzajów postów wpływowych, postów gości i treści sponsorowanych.

 

Czas i dostawa


Ale nie chodzi tylko o to, gdzie publikujesz swoje treści, ale także o to, kiedy i jak publikujesz – oraz o bycie wiarygodnym. Pytania do rozważenia to:

 • Czy Twoi widzowie sprawdzają ulubione kanały przed, w trakcie czy po dniu pracy?
 • Czy reaguje szybciej na jedną formę treści niż na inne?

Bądź konsekwentny

Praca inteligentna nie jest trudna


Pamiętaj, aby jak najlepiej wykorzystać tworzenie harmonogramu. Nie musisz siedzieć przy komputerze przez wiele godzin dziennie w weekendy, aby solidnie publikować treści.

Publikacje można zaplanować z wyprzedzeniem. Pamiętaj, tylko aby sprawdzić odpowiedzi, aby pobudzić budowanie społeczności, jeśli odpowiedzi zaczną się gromadzić.

7. Zmień przeznaczenie treści swoich dóbr

Dla nowych działalności tworzenie treści będzie wyzwaniem, nie tylko dlatego, że jest tak wiele do zrobienia podczas prowadzenia nowego biznesu i ledwo wystarczająco dużo czasu, aby to zrobić.

Podczas gdy Twoim ostatecznym zamiarem powinno być zbudowanie solidnego zespołu ds. treści, który wypromuje towary, w rzeczywistości bardzo niewiele nowych firm może sobie pozwolić na taką organizację, gdy dopiero zaczynają.

W rezultacie każda produkowana zawartość musi zostać wypromowana, aby upewnić się, że jest jak najbardziej opłacalna. W tym miejscu pojawia się zmiana przeznaczenia treści.

Innym kluczowym elementem zmiany przeznaczenia treści jest sprawienie, by była ona natywna dla każdego z kanałów, na których chcesz ją opublikować. Niektóre z nich będą stosunkowo proste, na przykład zmiana tonu treści opublikowanej na jednym portalu. przed opublikowaniem go na innym.

Jednak zmiana przeznaczenia posta tekstowego w sieci opartej na wizualizacji, lub za pośrednictwem długiej witryny blogowej będzie wymagać więcej pracy, aby upewnić się, że zaangażowanie i udostępnianie pozostaną na wysokim poziomie.

Jakość myślenia


Podczas tworzenia treści nie można pominąć profesjonalizmu. Kluczową częścią udanej trajektorii biznesowej nie jest „działanie” jak nowa działalność kosztem swojej obiecującej reputacji. Chociaż programy komediowe, mogą celebrować nowość firmy, Twoje treści powinny zawsze być dojrzałe i wysokiej jakości.

8. Stwórz arsenał, aby wzmocnić swoje posty na blogu


Mając tak wiele do zrobienia i ograniczony czas i budżet marketingowy, będziesz potrzebować wszelkiej pomocy, jaką możesz uzyskać, aby było to warte twojego czasu i jak najłatwiejsze. W tym celu będziesz chciał maksymalnie wykorzystać narzędzia.

Jednym z ważnych portów jest Google. Dysk Google jest pełen świetnych opcji, które pomogą Ci uzyskać treści (Dokumenty Google i Arkusze Google). Możesz również uruchomić swoje kluczowe tematy filarowe za pośrednictwem Trendów Google, aby zobaczyć, jak zyskują popularność i znaleźć powiązane zapytania, na podstawie których możesz potencjalnie tworzyć treści..
Grammarly może być przydatna do szybkiego sprawdzania pisowni i gramatyki — podczas pracy w startupach wszystko dzieje się szybko, a mimo to musisz sprawdzić każdy fragment, który zostanie opublikowany.
Google Analytics  to niezbędna platforma dla każdego, która chce opracować oparte na danych sposobua podejścia do treści. Wykorzystaj je do analizy wydajności, a także zrozumienia odbiorców i znalezienia potencjalnych luk w Twojej strategii.
Autorski CRM to kolejne niezwykle ważne narzędzie, jeśli chodzi o udostępnianie i zarządzanie treścią.

Teraz możesz zacząć tworzyć treści, aby zwiększyć sprzedaż i przyciągnąć coraz większą liczbę klientów do rozwijającej się firmy.

Być może nie jest to coś, co wcześniej sobie wyobrażałeś, ale jesteś w dobrej pozycji, aby naprawdę zacząć tworzyć sensowne blogi, filmy lub infografiki – lub jakikolwiek rodzaj treści, który najbardziej odpowiada Twoim odbiorcom.

Pamiętaj, że Twoje treści muszą przemawiać do odbiorców tam, gdzie się znajdują, odpowiednim tonem wypowiedzi o sprawach, które są dla nich naprawdę ważne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *