Co składa się na cenę strony internetowej?

Nie można jednoznacznie określić, ile kosztuje strona internetowa. Podobnie jak nie można oszacować, ile ogólnie kosztuje samochód, dom, czy jacht. Na cenę każdego z tych produktów – również strony www – składa się kilka istotnych elementów warunkujących jej cechy. Co więcej, wszystkie elementy są ze sobą wzajemnie powiązane. W tym artykule dowiesz się, na co tak naprawdę składa się cena strony internetowej.

Tworzenie stron www cennik

Twój biznes nigdy nie osiągnie sukcesu bez odpowiednich inwestycji. Jedną z nich jest zaprojektowanie strony internetowej. Odpowiednio zoptymalizowana strona internetowa skłoni odwiedzającego do skorzystania z Twojej oferty. Pytanie ile kosztuje strona internetowa, jest jednym z najczęściej zadawanych pytań w branży projektowania stron internetowych. Nawet teraz przy milionach stron internetowych, nie ma żadnej magicznej formuły, która pozwala skutecznie obliczyć koszt zaprojektowania strony internetowej. Ceny zaczynają się od 799 zł i mogą dochodzić do 10-20 tys. zł.

Przedstawimy jakie aspekty wchodzą w skład ceny za stworzenie strony internetowej

Czas realizacji

Podstawowym czynnikiem, który określa cenę strony, jest czas potrzebny na jej zaprojektowanie i stworzenie. Zwykle wynagrodzenie programistów, grafików i innych osób pracujących nad stroną obliczane jest na podstawie ich czasu pracy. Wobec tego im strona internetowa będzie bardziej skomplikowana, tym naturalnie będzie ona dłużej wykonywana. W konsekwencji podniesie też to jej finalną cenę.

Ilość osób zaangażowanych w projekt

Cena witryny wzrasta wraz z ilością specjalistów, którzy zaangażują się w jej budowę. Jeśli zlecona witryna wymaga profesjonalnego projektu graficznego, następnie zakodowania unikalnych rozwiązań i technologii oraz wyposażenia w innowacyjne funkcje, wówczas takie zlecenie zaangażuje sporą ilość fachowców. Zupełnie inaczej wyglądać będzie tworzenie prostej strony opartej na sprawdzonych rozwiązaniach. Wtedy w projekt jest zaangażowanych mniej osób, które muszą poświęcić mniej czasu i pracy. Co za tym idzie, koszt strony również będzie niższy.

Funkcjonalności i skomplikowanie strony

Czynnik ten bezpośrednio wiąże się z powyżej opisanym aspektem. Jeżeli w projekcie strony umieszczono dużą ilość skomplikowanych technologii, a jej funkcjonalności wymagać będą specjalistycznej wiedzy, naturalnie cena strony internetowej będzie większa. Tym samym na w pełni autorskie, dedykowane rozwiązania, mogą sobie pozwolić jedynie międzynarodowe korporacje.

Aby zredukować finalny koszt strony, lepiej oprzeć się na powszechnie znanych rozwiązaniach — popularnych silnikach (np. WordPress) z gotowymi pluginami. Nie oznacza to wcale, że Twoja strona internetowa będzie wyglądała tak samo, jak inne! Do gotowej bazy dodawane są oryginalne szaty graficzne i potrzebne funkcjonalności. Jednak odchodzi zbędny czas (a więc i koszty) programowania podstawowych funkcji np. CMSa.

cena strony internetowej

Cena strony www – jak rozkładają się pieniądze?

Na wstępie powiedzieliśmy sobie, że klienci w branży web designu mają tendencję do upraszczania procesu kreacji witryny. Istotne jest, aby uzmysłowić sobie, co konkretnie finansują środki, jakie przeznaczamy na budowę strony www.

Każda firma działa nieco inaczej. Jednak ogólny schemat kosztów i elementów, na jakie wydatkowany jest budżet klienta, wygląda zawsze podobnie.

Obsługa klienta i kontakt

Czas pracownika potrzebny na ustalenie potrzeb, oczekiwań oraz warunków współpracy nie jest dla firmy darmowy, chociaż wielu klientów postrzega go za taki. Czas poświęcony zamawiającemu na omówienie pewnych kwestii czy przekazanie informacji o projekcie jest pracą dla niego, za którą ostatecznie musi zapłacić.

Koszt zakupu zdjęć / filmów / grafik

Fotografie stosowane na stronach www nie są darmowe. Jak również wymagają wykupienia licencji do użytkowania ich w formie surowej lub poddając obróbce graficznej. Jeśli nie dostarczasz wykonawcy własnych zdjęć lub grafik – nabędzie on je dla Ciebie w celu zrealizowania projektu. Koszt ponosi zwykle zleceniobiorca, ale w wycenie strony musi też uwzględnić budżet na grafiki.

Pensje / wynagrodzenie grafików i programistów

Jeśli realizują oni dla Ciebie pracę przez miesiąc lub dłużej, musisz być gotów ponieść koszty utrzymania ich w tym okresie. Rozkładają się one w ramach realizacji kilku zleceń, lecz każdy zamawiający musi zdawać sobie sprawę, że płaci za czas pracy specjalisty.

Zysk firmy

Po opłaceniu wszystkich powyższych kosztów firma musi jeszcze mieć coś z tego dla siebie. Pewien procent kwoty budżetu musi więc wykraczać poza koszty wykonania witryny, aby taki biznes miał w ogóle sens funkcjonowania.

Nie patrz na zegarek!

Czas realizacji taniej strony www jest znacznie krótszy, aniżeli wykonanie projektu od podstaw. Masowa „produkcja” witryn internetowych nie ma nic wspólnego z wysokim standardem i innowacyjnością. Pominięcie etapu planowania oraz określenia preferencji i potrzeb, które są bardzo ważne dla dalszego procesu kreacji witryny, owszem pozwala zaoszczędzić czas, ale to tylko pozory, które dają marne efekty. Niejednokrotnie zdarza się tak, iż po realizacji strony gatunku „szybko i tanio”, z uwagi na jej bardzo złą jakość, konieczne jest jej ponowne wykonanie, co tylko niepotrzebnie podwaja czas i cenę.

Treść na wagę złota

Wyobraź sobie książkę pozbawioną jakichkolwiek treści. Książkę, która tak naprawdę jest zlepkiem białych kart oprawionych w kolorowe „opakowanie”. Nie brzmi obiecująco, prawda? Podobnie rzecz się ma tanich stron internetowych, których treść nie niesie za sobą żadnych wartości i stanowi jedynie puste frazesy. Taka strona nie spełnia tak naprawdę żadnej funkcji, po prostu jest. Na rynku wysoce rozwiniętej konkurencji nie wystarczy po prostu być. Trzeba aktywnie działać, wyróżniać się i zachęcać odbiorców do odwiedzania właśnie Twojej witryny i korzystania z Twoich usług lub zakupu produktów. Dlatego zapamiętaj, że treści są najważniejsze!

Marketing treści profesjonalnej strony www dostarcza użytkownikom atrakcyjne i przydatne informacje, które to skupiają konkretną grupę odbiorców i pozwalają na budowanie z nią długofalowych relacji. Dobre treści na stronie nie tylko pomagają nawiązać kontakt z potencjalnym klientem, ale również pozytywnie wpływają na pozycjonowanie Twojej witryny www.

cena strony internetowej

Profesjonalne strony internetowe

Z pewnością wszyscy nasi Klienci zastanawiają się, ile kosztuje zrobienie strony internetowej. Cennik stron internetowych, który przygotowaliśmy, jest bardzo atrakcyjny i konkurencyjny. Opiera się jednak na indywidualnych ustaleniach, w których bierzemy pod uwagę liczne kryteria, takie jak poziom rozbudowania serwisu, dostępne funkcje, design i użytą technologię.

W ofercie znajdują się zróżnicowane pakiety, spośród których każdy Klient będzie w stanie bez wątpienia wybrać te, które najlepiej odpowiadają jego potrzebom. W przypadku niestandardowych zamówień ceny również mogą być dostosowane do możliwości inwestorów. Jesteśmy elastyczną firmą i zawsze staramy się zaprezentować ofertę, która będzie jak najkorzystniejsza dla Ciebie. Jeśli chcesz wiedzieć, ile będzie ostatecznie kosztować usługa, zachęcamy do kontaktu. Chętnie dokonamy wstępnej wyceny.

Zalety współpracy z naszą firmą podczas projektowania strony www:

  • Komfort — jeśli wykonany przez nas projekt strony internetowej nie przypadnie Ci do gustu, to bez żadnych konsekwencji możesz wycofać się z zamówienia.
  • Minimum formalności — nie pobieramy zaliczek. Wystarczy skan podpisanej umowy. Jeżeli chcesz, wyślemy oryginał pocztą lub możesz odwiedzić nas w biurze.
    Jeśli posiadasz materiały do budowy strony internetowej (logo, zdjęcia), prześlij nam je poprzez e-mail. Zawsze prosimy też o wskazanie stron, które Ci się podobają lub rozwiązań, które chciałbyś mieć na swojej witrynie.
  • Nanoszenie poprawek — po założeniu próbnej strony internetowej opublikujemy ją na naszym serwerze. Rzadko zdarza się, aby od razu trafić w gust klienta, więc jeśli będziesz chciał zmienić czcionkę, kolorystykę czy układ strony, to naniesiemy poprawki. Nie wiążą się one z dodatkowymi opłatami.
  • Publikacja — po zaakceptowaniu wyglądu strony www zarezerwujemy dla Ciebie domenę oraz hosting i opublikujemy stronę.
  • Rozliczenie — na samym końcu wystawimy fakturę. Po jej opłaceniu otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego założonego na Ciebie konta hostingowego. Dopilnujemy, abyś pozmieniał wszystkie hasła, dzięki czemu tylko Ty będziesz mieć dostęp do strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *